Z życia szkoły Historia Patron Galeria Kontakt

Nasza szkoła
Dyrektor szkoły
Kadra pedagogiczna
Sekretariat
Pedagog
Pielęgniarka szkolna
Szkoła w liczbach
Świetlica szkolna
Szkolny BIP

Szkolna dokumentacja
Statut szkoły
Zachowanie - regulamin
Program wychowawczo-
-profilaktyczny

Wykaz podręczników
Hymn szkoły

Wzięliśmy udział
Współpraca i programy
Erasmus +
Comenius 2010
Comenius 2013
Wilamowice, Edukacja, Rozwój
Owoce w szkole
Szklanka mleka
Czas na zdrowie
Śniadanie daje moc
Radosna szkoła
Pierwsze uczniowskie ...
Natura w praktyce
Szkoła z klasą

Dla uczniów i rodziców
Rada Rodziców
Zebrania rodziców
Ważne daty
System oceniania
Osiągnięcia uczniów
Do pobrania

Sport w szkole
Aktualności
Wyniki zawodów
Galeria zdjęć
Rekordy szkoły
Pliki do pobrania

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Polecamy
Konkursy biblioteczne

19 CZERWCA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PISARZOWICACH

19 czerwca, w imieniu rodziny, wręczyłem Stypendium Naukowe im. Pułkownika Mariana Pilarskiego Optima fide dwójce uczniów szkoły w Pisarzowicach. Pisarzowice (położone w gminie Wilamowice, powiat bielski) to miejscowość, w której Pułkownik się urodził. W ten symboliczny sposób chcieliśmy podkreślić nasz związek z miejscem, w którym "wszystko się zaczęło". Optima fide - z łaciny: w najlepszej wierze - przekazaliśmy stypendium Ani i Mateuszowi tegorocznym absolwentom szkoły podstawowej i gimnazjum - wybitnie zdolnym, utalentowanym i zaangażowanym społecznie młodym ludziom. Obojgu życzymy, aby w kolejnych latach edukacji w pełni rozwinęli swoje umiejętności i zainteresowania. Dziękuję Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach Pani Lidii Dziubek, całemu Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom szkoły oraz Uczniom za przychylność dla naszej inicjatywy, serdeczne przyjęcie i owocną współpracę.
Mam nadzieję, że będziemy mogli się spotykać w Pisarzowicach co roku, podczas kolejnych edycji stypendium.

Źródło: Facebook/Dariusz Pilarski/3 VII 2019

Tak oto upamiętnił swój pobyt w naszej Szkole wnuk pułkownika Mariana Pilarskiego – pan Dariusz Pilarski, którego wraz z rodziną gościliśmy po raz drugi. Szacowni goście mieli okazję wziąć udział w zakończeniu klas ósmych i uhonorowali Anię Chęcińską z klasy 8b oraz Mateusza Bartnickiego z klasy 3 c gimnazjum. W uroczystości wzięli także udział: kierownik ZOSiP -u pani Bożena Sobocińska, sekretarz Gminy pan Andrzej Kołtun (który z ogromnym wzruszeniem wrócił wspomnieniami do swojego zakończenia szkoły podstawowej), sołtysi Pisarzowic – pan Stanisław Peszel i obecny – pan Andrzej Nycz
Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowo, także dosłownie, gorące. Zmiana jego daty wymagała od Dyrekcji, nauczycieli i uczniów wyjątkowego wysiłku. Po raz ostatni szkolne mury opuściło sześćdziesięcioro pięcioro gimnazjalistów. W polskim systemie oświaty gimnazjum pojawiło się 1 września 1999 roku. Uczęszczała do niego młodzież w wieku od 13 – 16 lat, która ukończyła sześcioletnią szkołę podstawową. Pierwszym rocznikiem, który kontynuował w nim naukę, był rocznik 1986. Ten etap kształcenia trwał 3 lata i kończył się ogólnopolskim egzaminem, od którego wyników w dużej mierze zależy wybór kolejnej szkoły.
Po raz pierwszy pożegnaliśmy sześćdziesięcioro dwoje ósmoklasistów. Przed nimi kolejny etap nauki w szkołach średnich.
Wakacje rozpoczęli także uczniowie klas I – VII. Zakończenie w tej grupie także zostało podzielone na klasy I – III i IV – VII. Podczas uroczystych apeli rozdano świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, nie zabrakło także życzeń od rodziców.
Za nami bardzo trudny rok: podwójne egzaminy, czas wytężonej pracy, nerwów, zmęczenia, ale i satysfakcji z solidnie wypełnionego czasu. Przed nami wyczekane, wymarzone wakacje. One się nam po prostu należą.

Opracowała: Ewa DanielczykTAJNIKI PRACY STRAŻAKA

18 czerwca br. naszą Szkołę odwiedziła grupa strażaków z OSP w Pisarzowicach, na czele z Panem Prezesem – Tadeuszem Łasiem. Podczas spotkania strażacy i przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej pokazali m. in. jak należy udzielić pierwszej pomocy oraz w jaki sposób zabezpieczyć i przetransportować osobę poszkodowaną. Ponadto strażacy opowiadali o swojej pracy i zachęcali uczniów naszej Szkoły do wstąpienia do MDP. Zaprezentowali również sprzęt gaśniczy, wóz strażacki i krótko opowiedzieli o historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach. Podczas spotkania nastąpiło również podsumowanie tegorocznych konkursów strażackich i rozdanie nagród. Na zakończenie spotkania strażacy schłodzili uczniów chłodnym strumieniem wody, co sprawiło wszystkim wiele radości.

Opracowała: Katarzyna DyduchPRACA PSZCZELARZA NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY

Dla pszczelarza najważniejsza jest miłość do pszczół, a każdy pszczelarz wie, że praca pszczelarza nigdy się nie kończy i nie można wziąć od niej urlopu. Śmiało możemy powiedzieć, że uczniowie naszej Szkoły również mają już tę wiedzę, ponieważ 17 czerwca 2019 roku w hali sportowej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Koła Pszczelarzy „Bartnik” w Pisarzowicach.
Podczas warsztatów pszczelarze z zapałem przybliżyli nam organizację życia w ulu oraz hierarchię wśród pszczół.
W serdecznej i ciepłej atmosferze Pan Jan Handzlik opowiadał dzieciom i młodzieży o znaczeniu pszczół w przyrodzie oraz o procesie wytwarzania miodu. Uczniowie zadawali wiele pytań, z ciekawością oglądali pszczelarskie atrybuty, a aktywność najmłodszych została przez zaproszonych gości nagrodzona.
Z całą pewnością spotkanie stało się okazją do zapoznania się z naturalnymi produktami, a uczniowie dostrzegli, że zawód pszczelarza to trudny i wymagający fach. Najmłodsi zauważyli również, że pszczelarstwo to przede wszystkim pasja – pszczelarz musi kochać pszczoły, musi lubić to, co robi.
Interesująca prelekcja stanowiła potwierdzenie tego, że dla prawdziwego pszczelarza praca w pasiece jest przyjemnością i zamiłowaniem.

Opracowała: Katarzyna DyduchZ PISARZOWIC DO… EUROPY. „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI” 2019

„Połączenie sił to początek. Pozostanie razem to postęp. Wspólna praca to sukces” – tymi słowami Pani Dyrektor Lidia Dziubek rozpoczęła tegoroczny piknik rodzinny „Baw się razem z nami” organizowany rokrocznie w Pisarzowicach.
Dyrekcja, Rada Rodziców, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i wspólnie przygotowali imprezę środowiskową oraz bogaty program artystyczny, którym wypełnione było upalne sobotnie popołudnie.
15 czerwca 2019 roku podczas „Baw się razem z nami” mieszkańcy Pisarzowic udali się w podróż po Europie, poznając kulturę, tradycję poszczególnych państw, a także smakując regionalnych potraw. Wszystko to działo się za sprawą prezentacji i stoisk stacjonarnych przygotowanych przez uczniów i ich wychowawców. Wędrówka rozpoczęła się od odśpiewania „Ody do radości”. Hymn Europejskiej w wykonaniu gimnazjalistek z naszej szkoły stał się wstępem do uhonorowania przez społeczność szkolną piętnastej rocznicy przystąpienia Polski do krajów Unii. Następnie uczniowie tańczyli, śpiewali i z zapałem opowiadali o państwach członkowskich. Wśród prezentacji znalazły się: popularny taniec „Belgijka”, włoska pizza i polskie babeczki serwowane przez dzieci ubrane w biel i czerwień.
Popołudnie uświetniły występy wokalne Mai Zamłyńskiej, Eweliny Dwornik i Karoliny Tatoń, a także układ taneczny przygotowany przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Dużym zainteresowaniem cieszył się również szkolny koncert talentów, w którym młodzi artyści prezentowali grę na takich instrumentach jak skrzypce, gitara czy saksofon. Gromkimi brawami zakończyło się również przedstawienie pt. „Dzień Dobry TVN” przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Mileny Kozłowskiej. Młodzież rozbawiła publiczność, a gratulacjom wspaniałego występu nie było końca.
Tegoroczne „Baw się razem z nami” to nie tylko wspaniała zabawa, ale także doskonała okazja do wspomnień i wzruszeń. Duma i wzruszenie towarzyszyły bowiem rodzicom, których dzieci prezentowały swoje umiejętności na scenie, ale najbardziej wzruszającym momentem stało się podziękowanie za wieloletnią współpracę Panu Stanisławowi Peszelowi przygotowane przez Dyrektorów placówek oświatowych w Pisarzowicach.
Podczas tegorocznego „Baw się razem z nami” odbyła się również gra terenowa pod hasłem „15 lat Polski w Unii Europejskiej”, a także przygotowano rodzinne zawody sportowe, loterię fantową, konkurs ciast, bardzo dobrze zaopatrzony bufet i stoisko promujące zdrową żywność. W trakcie pikniku dzieci mogły również skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji, wśród których znalazły się dmuchane zamki, stoisko gier planszowych i malowanie twarzy.
Jak co roku solidne przygotowanie imprezy nie byłoby jednak możliwe bez wsparcia i pomocy sponsorów, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania. Tym samym Dyrekcja, Rada Rodziców, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach dziękują: Firmie Feba, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach, LKS „Pionier”, Firmie ZOOEXPERT, Szkółce krzewów ozdobnych Pudełek, Ogrodom Japońskim Pedełko, Kwiaciarnii „Bolsius”, Delikatesom Centrum „Sklep przy szkole”, Firmie Rzeźnictwo i Handel Kapecki, Firmie Trendy Fasion Dorota Gąsiorek, Firmie Makarony Czanieckie, Firmie Jemar – Pan Marek Jekiełek, Piekarni Manda w Pisarzowicach, Pani Agnieszce Wójcikiewicz, Julii Gleindek, Natalii Ratajskiej z klasy 6 a, Joannie Kubiczek z kl. 6b, Marcinowi Kubiczkowi z kl. III a Gimnazjum, Emilii Lachowskiej z klasy 5c, Michałowi Tomaszek (kl. 7b), Grzegorzowi i Krzysztofowi Chrobak i Klaudii Olearczyk z klasy 5b. Podziękowania za wsparcie otrzymują również: Salon Kosmetyczny Katleya, Sklep ogrodniczy Pani Jadwiga i Konrad Kobielus, Sklep „Paulinka”, Tapicerstwo – Pan Paweł Misik, Eka Medica w Kozach, Sklep Konkurent, Sklep z zabawkami AGAGA w Pisarzowicach oraz Centrum Rehabilitacji w Pisarzowicach – Justyna Moskal.
Dzięki Państwa zaangażowaniu i bezinteresownej pomocy udało się zrealizować wiele działań w ramach tegorocznego pikniku rodzinnego.
„Baw się razem z nami” to już tradycja i podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku impreza obfitowała w atrakcje i odbyła się we wspaniałej, radosnej atmosferze.

Opracowała: Katarzyna DyduchFESTYN RODZINNYGMINNE OBCHODY XV ROCZNICY WSTĄPIENIA POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ

1 maja 2004 roku Rzeczpospolita Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej By uczcić to bardzo ważne w najnowszej historii Polski wydarzenie, w naszej gminie 6 maja odbył się XV Gminny konkurs „Europa-nasz wspólny dom”.
Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Hecznarowicach a zmagania konkursowe odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilamowicach.
Naszą szkołę w poszczególnych konkurencjach reprezentowała siedmioosobowa drużyna z klas ósmych w składzie: Anna Chęcińska, Dawid Hałat, Wiktoria Kurska, Karina Norymberczyk, Sonia Norymberczyk, Natalia Styła i Natalia Olearczyk.
Rywalizacja uczniów naszej gminy przebiegała na wielu płaszczyznach poczynając od konkursu plastycznego, literackiego aż po odpowiedzi ustne ze znajomości historii, geografii, kultury i sztuki krajów Unii Europejskiej oraz języka angielskiego.
Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce podczas uroczystej sesji Sejmiku Dzieci i Młodzieży Gminy Wilamowice w dniu 8 maja. W jej trakcie pan burmistrz Marian Trela wraz z panem europosłem Janem Olbrychtem wręczyli pamiątkowe narody i puchary podsumowujące XV gminny konkurs „Europa-nasz wspólny dom”.
Puchar za zwycięstwo w konkursie otrzymała Szkoła Podstawowa w Hecznarowicach, drugie miejsce-Szkoła Podstawowa w Wilamowicach, trzecie-Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach.

Gratulujemy sukcesu naszej drużynie.
Robert WarotWYJAZD EDUKACYJNY DO MP AUSCHWITZ-BIRKENAU

W środę 08.05.2019 r. uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej oraz trzecich klas gimnazjum zwiedzali Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Opiekunami grupy byli Joanna Kubica, Agnieszka Kania, Anna Handzlik-Tatoń, Joanna Konior, Aleksandra Jasek, Milena Kozłowska i Robert Warot.
Gdy dotarliśmy do Oświęcimia zwiedziliśmy KL Auschwitz I- obóz koncentracyjny i Auschwitz- Birkenau II – obóz masowej zagłady, gdzie zginęło około miliona więźniów przywożonych z całej Europy. Zwiedzanie zaczęliśmy, jak wszyscy, od bramy z napisem „ ARBEIT MACHT FREI”, co oznaczało „Praca czyni wolnym”. Następnie przeszliśmy do bloków obozowych. Zobaczyliśmy sale poświęcone dzieciom - więźniom obozu. W każdym z budynków znajdowały się liczne fotografie, przedstawiały one ludzi w różnym wieku i w różnej sytuacji. Oprócz fotografii były tam również różnego rodzaju dokumenty oraz przedmioty codziennego użytku. Były to m.in. sterty butów, okularów, toreb podróżniczych, garnków, szczoteczek, protez itp. Zobaczyliśmy również dziedziniec bloku 11, na którym stosowano tzw. karę słupkową. Na parterze bloku mieściły się cele, w których więźniowie czekali na rozstrzelanie pod Ścianą Śmierci. Będąc pod Ścianą Śmierci, gdzie dokonywano egzekucji więźniów - zapaliliśmy znicze i minutą ciszy, w skupieniu oddaliśmy hołd zamordowanym. Widzieliśmy celę, w której umarł św. Maksymilian Maria Kolbe. Największe wrażenie wywarł na nas pobyt w pomieszczeniu gdzie znajdowało się krematorium i komora gazowa. Przewodnicy opowiedzieli nam, co się działo z więźniami po przyjeździe od obozu, jak wyglądała selekcja oraz życie obozowe.
Następnie zwiedzaliśmy drugą część obozu Auschwitz –Birkenau II, który był obozem masowej zagłady. Obóz ten jest oddalony od Auschwitz I o 3 km. Wejście do obozu stanowiła ogromna brama wjazdowa, przez którą kiedyś przejeżdżały pociągi przywożące więźniów z całej Europy. Na terenie tego obozu mieliśmy możliwość zobaczyć pozostałości po barakach mieszkalnych i ruiny krematorium. Znajduje się tam ponad 300 baraków i tory, po których przewożono więźniów pociągami. Poznaliśmy także warunki, w jakich musieli żyć więźniowie, kiedy weszliśmy do środka, było tam tak samo zimno jak na zewnątrz. Przebywający tam więźniowie byli narażeni na zimno, choroby, głód i brzydki zapach dobiegający z "ubikacji", oraz niewygodę (w jednym baraku przebywało około 400 więźniów).
Wyjazd ten dla każdego, był niesamowitym przeżyciem, które z pewnością pozostanie w pamięci na zawsze... Była to niecodzienna lekcja historii.„PRACUJ WYTRWALE – SUKCES STOI U DRZWI”

Wzorem lat poprzednich, uczniowie naszej Szkoły otrzymali szansę na wykazanie się w konkursach przedmiotowych organizowanych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Czechowicach – Dziedzicach. Młodzież z klas siódmych, ósmych i trzecich Gimnazjum podjęła wyzwanie i z zapałem rozwiązywała zadania z języka polskiego, matematyki, historii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego, chemii, fizyki, biologii i geografii. Konkursy cieszyły się sporym zainteresowaniem, a nam miło jest poinformować, że wśród naszych uczniów znaleźli się LAUREACI rozgrywek:

Konkursy dla szkół gimnazjalnych:

HISTORIA:
Justyna Wawak – 3 miejsce

WOS:
Maja Stokłosa –2 miejsce

JĘZYK ANGIELSKI:
Maja Stokłosa - 1 miejsce

Konkursy dla szkół podstawowych:

HISTORIA:
Wiktoria Kurska – 1 miejsce Anna Chęcińska – 2 miejsce

MATEMATYKA:
Anna Chęcińska – 3 miejsce

WOS:
Wiktoria Kurska– 1 miejsce Anna Chęcińska – 3 miejsce

FIZYKA:
Beata Kołodziejczyk– 2 miejsce

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna DyduchCZYSTE POWIETRZE

POSTANOWIENIA OGÓLNE:

1. Dyrektor Szkoły wyznacza spośród pracowników Szkoły koordynatora, którego zadaniem jest m.in. regularne sprawdzanie jakości powietrza na stronie internetowej https://gmina.wilamowice.pl / lub http://powietrze.katowice.wios.gov.pl/.
2. Codziennie na „Tablicy Ogłoszeń”, która znajduje się w korytarzu na parterze w budynku szkoły, można znaleźć informacje dotyczące jakości powietrza.
3. Na podstawie Planu Działań Krótkotrwałych wprowadzone zostały 3 poziomy ostrzegania w ramach różnych poziomów alarmów:

Barbara JanuszykPOPOŁUDNIE Z SOWAMI

Kiedy na dobre zawitała już wiosna, w naszej szkole zorganizowaliśmy warsztaty pt. "Popołudnie z sowami". Wydarzenie przygotowane przez Panie: Barbarę Januszyk, Katarzynę Dyduch i Sonię Wronę cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Prelekcję zorganizowano w sali gimnastycznej, w której umieściliśmy plakaty i gazetki tematyczne. Prelekcja rozpoczęła się od przedstawienia prezentacji o sowach. Dzieci zapoznały się z materiałem edukacyjnym, słuchały odgłosów sów, a następnie uczestniczyły w zorganizowanych grach i zabawach edukacyjnych. Z zainteresowaniem rozwiązywały krzyżówki tematyczne, układały puzzle i doskonaliły zdolności manualne. Uczniowie rozwiązywali także zadania i zagadki. Każdy uczestnik otrzymał bransoletkę z wizerunkiem sowy, a także dyplom potwierdzający udział w wydarzeniu. Warsztatom towarzyszyła radosna atmosfera, która utwierdziła nas w przekonaniu, że warto podejmować tego rodzaju przedsięwzięcia edukacyjne.

Katarzyna Dyduch
Barbara JanuszykELIMINACJE I WIOSENNE PRZYGODY

Takie tytuły nosiły teksty, które przygotowano na XVII Konkurs Ortograficzny pod patronatem Burmistrza Wilamowic. Zgodnie z regulaminem gospodarzem Konkursu jest szkoła, która zwyciężyła w poprzedniej edycji. W tym roku zaszczyt przypadł Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, która 7 maja zaprosiła trzyosobowe drużyny poszczególnych placówek reprezentujące grupę młodszą i starszą. Uczestnicy zostali przywitani przez panią Dyrektor Lidię Dziubek oraz organizatorów, a następnie przystąpili do napisania arcytrudnego dyktanda.

Uczniowie klas IV – VI zmagali się z tekstem:

Chociaż na dworze ziąb nie ustawał, rzutcy szóstoklasiści przez wpółotwarte okna wypatrywali wczesnowiosennego słońca, które z trudem przedzierało się przez nieprzebytą warstwę chmur (…)

Starszym ( klasy VII- VIII i IIII gimnazjum) przypadło napisać:

Ostatnie wydarzenia szkolne do cna wyczerpały siły młodzieży i stanowiły nie lada gratkę dla dziennikarzy szkolnej gazetki „Głos Piętnastki”. Zaczęło się od ogłoszenia naboru do szkolnej drużyny lekkoatletycznej, która miała reprezentować Szkołę Podstawową nr 15 na międzyszkolnych zawodach sportowych (…).

Po poprawieniu prac ogłoszono zwycięzców. W kategorii grupy starszej 1. miejsce zdobył Bartosz Chmiel z Wilamowic, 2. Piotr O’Rourke z Hecznarowic, a 3. Jan Grzybek z Wilamowic. W grupie młodszej najlepsi okazali się : 1. miejsce Jan Luber z Pisarzowic, 2. Aleksandra Buda z Hecznarowic i 3. Estera Nawrocka z Wilamowic. Ufundowane przez Burmistrza pamiątkowe statuetki, nagrody i dyplomy zostały wręczone przez sekretarza Gminy pana Andrzeja Kołtuna. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców Szkoły w Pisarzowicach dla uczestników i opiekunów drużyn przygotowano poczęstunek.
XVIII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Gminy Wilamowice w 2020 roku, zgodnie z regulaminem, odbędzie się w Wilamowicach.

Opracowała:
Ewa DanielczykBIAŁO CZERWONY KONKURS W PISARZOWICACH

30 kwietnia 2019 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach wzięli udział w konkursie zorganizowanym z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, który co roku obchodzimy 2 maja. Jednak zamiast tradycyjnej formy konkursu szkoła postawiła na połączenie zawodów z zabawą oraz aktywny udział młodzieży w imprezie. Każdy otrzymał kartkę z zaszyfrowaną informacją. Zadaniem uczniów była zamiana zakodowanych znaków na konkretne słowa i liczby. Dokonać można było tego tylko w jeden sposób: szukając karteczek ze znakami, z których składał się szyfr oraz ich odpowiednikami w postaci konkretnej litery lub cyfry. A łatwo nie było, gdyż kartki znajdowały się w różnych – niekoniecznie oczywistych czy łatwych do zauważenia – miejscach. Uczniowie musieli się więc wykazać iście detektywistycznymi przymiotami, nie tylko szybkim analizowaniem faktów, lecz także sprytem i bystrym okiem. Co otrzymali w zamian? Garść istotnych faktów dotyczących flagi Polski: hasła, które mieli odgadnąć, to ciekawostki oraz ważne informacje dotyczące naszego biało-czerwonego sztandaru.

Opracowanie:
Natalia MatyaszewskaINFORMACJA

Szanowni Państwo

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach informuje, iż egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbyły się w naszej szkole zgodnie z planem.
Zajęcia dydaktyczne oraz zaplanowane wycieczki klas rozpoczną się 24 kwietnia (w środę po świętach)

Wesołych Świąt
Dyrektor Szkoły
Lidia DziubekINFORMACJA

Szanowni Państwo

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach informuje o rozpoczętym strajku nauczycieli organizowanym przez Związki Zawodowe od 8 kwietnia 2019r. do odwołania. Dyrektor organizuje zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej dla dzieci, które zgłoszą się do szkoły. Zostanie też zapewniony obiad w stołówce szkolnej.

Łączę wyrazy szacunku
Dyrektor Szkoły
Lidia DziubekII POWIATOWY KONKURS PROFILAKTYKI „LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ”

2 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach kolejny raz miał miejsce finał, ale już II Powiatowego Konkursu „Lepiej zapobiegać niż leczyć” skierowanego do uczniów klas V – VIII szkół podstawowych z terenu powiatu bielskiego. Dzięki współpracy z Dyrekcją Szkoły Panią Lidią Dziubek, Burmistrzem Gminy Wilamowice Panem Marianem Trelą oraz ogromnemu zaangażowaniu Pani Justyny Hetnał Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Panią Lucyną Majewską naczelnikiem Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej i Panią Jadwigą Mrowiec, udało się zgromadzić środki, które pozwoliły sfinansować tak duże wydarzenie. Konkurs został doprowadzony do etapu powiatowego dzięki zaangażowaniu pomysłodawców - nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach Pani Joanny Konior i Pani Moniki Drobniak. Uczestnicy zmierzyli się w pięciu konkurencjach. Pierwszą z nich było drużynowe rozwiązywanie testu wiedzy z zakresu profilaktyki dotyczącej ruchu, zdrowego odżywiania, uzależnień oraz chorób cywilizacyjnych. Pod okiem ratowników medycznych Pana Tadeusza Łasia i Pani Agnieszki Szypuły zmagali się z zaprezentowaniem resuscytacji oraz wylosowanej scenki związanej z udzieleniem pierwszej pomocy. Temat chorób cywilizacyjnych i uzależnień polegał na przedstawieniu scenki obrazującej wylosowany temat, wymagało od uczestników nie tylko dużej wiedzy, ale również kreatywności. Pani Justyna Wykrent sprawdzała sprawność przybyłej młodzieży organizując im zawody ruchowe „na wesoło”. Ostatnią konkurencją było tworzenie wartościowe, pysznego i odpowiednio zbilansowanego posiłku. Całość oceniała Pani Dietetyk Aleksandra Kubiczek, Pani Lucyna Majewska oraz przewodnicząca jury Pani Justyna Hejnał. Po wykonaniu jednego zadania młodzież sztafetowo przemieszczała się po szkole zaliczając kolejne konkurencje. Konkursowe zmagania drużyn obserwowali i zwycięzcom wręczali nagrody i upominki: wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Bielsku-Białej Jerzy Kubik, członek Zarządu Powiatu w Bielsku-Białej Barbara Adamska, zastępca burmistrza Wilamowic Stanisław Gawlik oraz Helena Byrdy-Przybyła – przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu.
Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliana Fałata z Oddziałami Sportowymi w Bystrej, reprezentująca Gminę Wilkowice. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, reprezentująca Gminę Wilamowice. Natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach, reprezentująca Gminę Buczkowice.
To ważne wydarzenie zapisało się w historii naszej szkoły i kalendarz systematycznych działań do realizacji, gdyż organizacja i działania profilaktyczne sprawiają nam ogromną przyjemność.

Opracowanie:
Monika Drobniak, Joanna KoniorTURNUSY REHABILITACYJNE

Komunikat - Nabór na turnusy rehabilitacyjneINFORMACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach informuje, że wynajem hali sportowej odbywa się tylko u gospodarza hali Pani Barbary Kubiczek pod numerem telefonu: 533 845 335.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Lidia DziubekAKCJA "LEKKI TORNISTER"

W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach prowadzona jest Akcja "Lekki Tornister"KONKURS RECYTATORSKI "SŁOŃCE, SŁOŃCE I ŻYCIE..."

26 lutego 2019r. odbyły się szkolne eliminacje klas I-III do powiatowego konkursu recytatorskiego „Słońce, słońce i życie... 2019”. W eliminacjach wzięło udział 7 uczniów klas młodszych. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować 2 utwory poetyckie i 1 fragment prozy. Do kolejnego etapu, którego finał odbędzie się w marcu w Pałacu w Kozach zakwalifikowali się:

I miejsce – Piotr Szczotka (kl. 2c)
II miejsce- Maja Piątek (kl. 3a)

Życzymy powodzenia w następnym etapie, a wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za włożony wysiłek.

Ewelina Sztafińska Urszula BrylWSPÓŁPRACA POLSKO-WĘGIERSKA
PROJEKT "DWA BRATANKI"

W dniach 31 stycznia – 3 lutego 2019 roku gościliśmy w naszej gminie młodzież węgierską, uczestników wymiany międzynarodowej w ramach projektu „Dwa Bratanki”. Pobyt młodzieży z Kisújszállás rozpoczęło oficjalne powitanie w Fest Parku oraz karnawałowy bal przebierańców, w którym wzięli udział również polscy uczniowie, uczestnicy projektu. W piątek gościliśmy Węgrów oraz uczniów ze szkół w Dankowicach, Hecznarowicach, Wilamowicach oraz Starej Wsi w naszej szkole. Przygotowany program miał na celu integrację młodzieży z obu krajów, lepsze poznanie się, stworzenie sytuacji do porozumiewania się w językach obcych oraz, po prostu, dobrą zabawę. Uczestnicy zostali podzieleni na międzynarodowe zespoły, w których przebiegała rywalizacja. Najpierw odbyły się zabawy sportowe (przeciąganie liny, wspólne tańce), a następnie emocjonujące podchody, w czasie których młodzież wykazywała się umiejętnością odczytywania mapy oraz rozwiązywania zagadek, w celu odnalezienia jak największej liczby „skarbów”. Popołudnie przeznaczone było na zabawę na torze gokartowym, zwiedzanie Bielska-Białej i zapoznanie z kulturą i historią regionu, w którym mieszkamy. W sobotę młodzież węgierska zwiedziła kopalnię Guido, a wieczorem przygotowaliśmy dla gości wyjazd na Czarny Groń, gdzie czekały na nich zimowe atrakcje: zjazdy na sankach i pontonach oraz jazda na łyżwach. Wieczór zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. W niedzielę węgierscy przyjaciele odjechali do domu. Mamy nadzieję, że znajomości, które się nawiązały, przetrwają.
Podczas pobytu Węgrów został również podpisany dokument o współpracy placówek oświatowych Gminy Wilamowice z węgierską szkołą Móricz Zsigmond Református Kollégium z Kisújszállás. Celem współpracy między placówkami będzie nawiązanie bliskich, przyjacielskich relacji między szkołami, poznawanie się i wspieranie, zapewnianie wymiany uczniowskiej, wymiana doświadczeń między nauczycielami, szukanie różnych źródeł finansowania (m.in. projekty unijne) w celu zapewnienia wymian młodzieżowych, udział w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, sportowych i wspieranie lokalnych tradycji charakterystycznych dla obu krajów.

Joanna KubicaVII SESJA SEJMIKU UCZNIOWSKIEGO GMINY WILAMOWICE

Dnia 24 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, odbyła się VII Sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice.

Temat przeprowadzonej sesji brzmiał „Aktywne formy spędzania wolnego czasu- spotkanie ze znanymi sportowcami gminy Wilamowice."

Mieliśmy przyjemność gościć na sesji dwóch wybitnych sportowców z gminy Wilamowice. Pierwszym z nich była Pani Justyna Iskrzycka- polska kajakarka, mieszkanka Dankowic, która w 2018 roku zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy oraz srebrny medal na Mistrzostwach Świata. Drugim zaproszonym gościem był Pan Przemysław Niemiec- mieszkaniec Pisarzowic, polski kolarz szosowy, olimpijczyk. Do osiągnięć Pana Przemysława należą m.in. zajęcie pierwszego miejsce Giro di Toscana w 2006 roku, pierwszego miejsca w Route du Sud w 2009 roku, szóstego miejsca w Giro d'Italia w 2013 roku. Zaproszeni goście w ciekawy sposób przedstawili etapy swojej kariery zawodowej, która wymaga ciężkiej pracy i poświęceń oraz w jaki sposób wypoczywają i spędzają wolny czas. Następnie delegaci wzięli udział w warsztatach w czasie których stworzyli piramidę spędzania swojego wolnego czasu. Końcowym punktem sesji były integrująco-aktywizujące zawody sportowe na sali gimnastycznej.

Bardzo miło było nam także gościć Panią kierownik Bożenę Sobocińską, oraz Panią Dyrektor Lidię Dziubek.

Dziękujemy wszystkim gościom, delegatom i opiekunom za uczestnictwo w spotkaniu na VII Sesji Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice w naszej szkole.

Delegaci SP im. Jana Pawła II w PisarzowicachBOŻE NARODZENIE 2018

Bóg przed nikim nie zamyka drzwi do domu swego serca.
Spójrzcie tylko na tę scenę. Dzieciąteczko w żłobie leży
A dookoła miejsca starcza i dla ludzi, i dla zwierzyn.
Wobec Bog wszyscy równi. Wobec Boga tacy sami.
Każdy wart jego miłości. Król czy żebrak, chłop czy panicz.

Tak brzmiało przesłanie tegorocznych jasełek w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Pisarzowicach przygotowanych przez koło teatralne pod opieką pani Mileny Kozłowskiej.O oprawę muzyczno – wokalną zadbała pani Gabriela Gacek i wokalistki: Maja Zamłyńska i Ewelina Dworniak. Tradycyjnie świąteczny program jest bogaty. Najpierw odbyło się spotkanie pracowników szkoły, emerytów oraz przedstawicieli lokalnych władz i instytucji. Przy zastawionym stole zebrani wysłuchali życzeń. Burmistrz pan Marian Trela podziękował szczególnie pani Dyrektor Lidii Dziubek za to, że w szkole wspólnie realizowany jest cel – wykształcenie dzieci. Pan Michał Sztafiński w swe życzenia wplótł wspomnienie obchodów Stulecia Rzeczypospolitej, w które młodzież pisarzowickiej placówki zaangażowała się szczególnie. Sołtys Stanisław Peszel podkreślił, że Boże Narodzenie to najbardziej rodzinny czas. Rodzi się Dobro, Chrystus; co więc możemy robić, aby być lepszym? Pan Stanisław podziękował Szkole za akcję Caritas – dobro, jakie Szkoła robi dla całej społeczności. Tego popołudnia nie zabrakło życzeń i prezentu od Samorządu Uczniowskiego; każdy gość otrzymał miniaturową choinkę.
Piątek 21 grudnia był świątecznym dniem. Odbyły się klasowe wigilie, a podczas spotkania na hali uczniowie mieli okazję zobaczyć wspomniane wyżej jasełka. Maleńkiemu Jezusowi oddały hołd diabły (tak! tak!) harcerze, Trzej Królowie. W tym dniu w szkole goszczono podopiecznych fundacji Krzyż Dziecka. Oni wraz z opiekunami mieli także okazję podziwiać wesołe przedstawienie i otrzymali świąteczne prezenty, które udało się przygotować dzięki kiermaszowi świątecznemu i ogromnemu zaangażowaniu pań Agnieszki Kani I Joanny Przybylskiej. Samorząd Uczniowski z kolei przygotował akcję Aniołek przychodzi do każdego, obdarowując świątecznymi podarkami osiemnaścioro dzieci naszej Szkoły.

Na zakończenie warto powtórzyć życzenia pani Dyrektor Lidii Dziubek:
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
Przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
Żyje własnym pięknem,
Życzymy Wam spełnienia wszystkich marzeń,
przychylności wszechświata,
siły w ramionach i czystego ognia w sercu,
co zapali wszystko wokół Was szczęściem i radością.
Niech wszystko czego się dotkniecie
stanie się pomocne w spełnieniu marzeń,
a każda najdrobniejszą nawet czynność
przybliża Was do bycia najszczęśliwszymi
i najbardziej uśmiechniętymi osobami spośród wszystkich ludzi.
A Nowy Rok 2019 obdaruje Was
Pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
Niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia.

Autor: Ewa Danielczyk
Korekta: Katarzyna ŻarskaZAKOŃCZENIE PROJEKTU NIEPODLEGŁA
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach wzięli udział w wielu wydarzeniach związanych z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt rozpoczęliśmy w niedzielę, 30.09.2018 roku: uroczyście posadziliśmy Drzewo Niepodległości, które stało się żywym pomnikiem upamiętniającym to szczególne wydarzenie. Posadzony przez nas Dąb Niepodległości został pobłogosławiony przez papieża Franciszka w dniu 23 maja 2018 roku w Rzymie. W uroczystości uczestniczyli pan Burmistrz, pan Sołtys, Radni Gminy Wilamowice oraz Dyrekcja, Nauczyciele, Rada Rodziców i Uczniowie naszej szkoły. Wygłoszono referat dotyczący 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kapsułę czasu, gdzie znalazły się podpisy całej społeczności szkolnej. W październiku uczniowie przygotowali dekoracje szkoły, nawiązującą do zbliżającej się rocznicy. W ramach projektu została przygotowana wystawa pamiątek związanych z odzyskaniem i budową niepodległości naszego kraju. Wśród eksponatów znalazły się liczne pamiątki rodzinne zgromadzone, pogrupowane i opisane przez uczniów naszej szkoły. Wystawę dopełniały plansze przedstawiające Pisarzowice z tamtych lat oraz banery z zabytkowymi miejscami naszej miejscowości. Na tablicach uczniowie zgromadzili również informacje na temat mieszkańców naszej miejscowości, którzy walczyli o jej niepodległość. Ponadto zostały zorganizowane wycieczki tematycznie związane z wydarzeniami historycznymi, postaciami i polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej. Uczniowie trzecich klas gimnazjum udali się na wędrówkę „Śladami Józefa Piłsudskiego” do Krakowa. W planie wycieczki znalazły się takie miejsca jak: Kopiec Piłsudskiego, Muzeum Armii Krajowej, gdzie młodzież naszej szkoły zobaczyła wystawę pt. „Piękna Niepodległa” oraz wzięli udział w warsztatach historycznych. Uczniowie klas siódmych i ósmych brali udział w wycieczce do Muzeum w Pszczynie, gdzie zwiedzili wystawę pt. „Orzeł czarny, orzeł biały”. Uczniowie klas szóstych mieli okazję zwiedzić także tereny Gminy Wilamowice, co pozwoliło na poznanie ciekawych miejsc i osób związanych z historią naszej najbliższej okolicy. Poznawali historie Zasola Bielańskiego i Wilamowic. Klasy piąte zwiedziły Starą Wieś. Podjęliśmy również wyzwanie, by przy współpracy z Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zorganizować warsztaty historyczne i tym samym zaznajomić uczniów naszej szkoły z historią lokalną. Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klas czwartych. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się także spotkanie z grupą rekonstrukcyjną, która pomogła dzieciom zrozumieć wydarzenia historyczne. W spotkaniu brały udział dzieci z klas 1-3 oraz przedszkolaki. Zorganizowano również warsztaty z bibułkarstwa, podczas których dzieci wraz z nauczycielami i paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowicach wykonały kwiaty dla Niepodległej, doskonaląc jednocześnie umiejętności wykonywania wyrobów rękodzielniczych.
11 listopada w naszej szkole uczniowie brali udział w wykładzie historycznym wygłoszonym przez pana Dariusza Pilarskiego na temat jego dziadka, którego losy były związane z historią naszej miejscowości jak i o jego zasługach w odzyskanie niepodległości. Zorganizowano również grę terenową „Pisarzowice – Moja Mała Ojczyzna” oraz bieg terenowy ulicami Pisarzowic upamiętniający zasłużonego nauczyciela wychowania fizycznego („Bieg ku słońcu im. Janusza Matery”). Cała społeczność szkoły brała udział w uroczystej akademii upamiętniającej setną rocznicę odzyskania niepodległości. Wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego. Wieczorem miało miejsce spotkanie ze społecznością lokalną zatytułowane „Pisarzowice dla Niepodległej”. Podczas wieczornicy odbyło się przedstawienie o zasłużonych dla historii mieszkańcach naszej miejscowości. Spotkanie zakończyło się przejściem z pochodniami i 10 metrową flagą niesioną przez przedstawicieli wszystkich klas na cmentarz, gdzie przy pomniku poległych mieszkańców Pisarzowic odbył się apel poległych. W ramach realizacji projektu odbył się konkurs Pieśni Patriotycznej, przy współpracy z Akcją Katolicką, a także konkursy recytatorskie dla poszczególnych grup wiekowych. Uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w konkursie „Kto Ty jesteś? Polak mały”, a dzieci i młodzież z klas starszych „Moja ojczyzna”. Zorganizowaliśmy także konkurs plastyczny pt. „Życzenia dla Niepodległej w stulecie urodzin” oraz konkurs multimedialny „Człowiek stulecia”. Społeczność szkolna wzięła również udział w gminnych obchodach stulecia odzyskania niepodległości. W ramach projektu uczniowie przygotowali dwa tysiące kokard narodowych, którymi obdarowali mieszkańców naszej miejscowości.
Projektem związanym z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostali objęci wszyscy uczniowie naszej szkoły, biorąc tym samym udział w zaplanowanych wydarzeniach, wycieczkach, konkursach i innych atrakcjach. Realizacja projektu „Niepodległa” z całą pewnością przyczyniła się do kształtowania postawy patriotyzmu u dzieci i młodzieży.

Agnieszka KaniaDWA BRATANKI – WYJAZD NA WĘGRY

W dniach 13-16 grudnia 2018 roku wyróżnieni uczniowie szkół z Pisarzowic, Dankowic, Hecznarowic, Wilamowic oraz Starej Wsi uczestniczyli w wycieczce na Węgry.
Wyjazd odbywał się wczesnym rankiem, więc na początku atmosfera w autokarze była senna, lecz po pewnym czasie można było usłyszeć wesołe rozmowy, śmiech, grającą muzykę i śpiew. Cała podróż minęła w przyjemnej i ciepłej atmosferze, a najważniejsze, bez żadnych problemów. Na miejscu, w zaprzyjaźnionym miasteczku Kisújszállás, byliśmy w godzinach popołudniowych, około 16. Zanieśliśmy bagaże do akademika partnerskiej szkoły i udaliśmy się na obiad do stołówki. Jako kolejne czekało nas oficjalne powitanie przez dyrektora placówki. Po ciepłych słowach mieliśmy udać się w wyznaczonych grupach na rozrywki. Były to kręgle, strzelanie z broni, dekorowanie pierniczków, Twister oraz nauka podstawowych słówek w obu językach. Wszystkie atrakcje wywołały uśmiech na twarzach zarówno polskich jak i węgierskich uczniów. Następnie udaliśmy się na kolację do lokalnej restauracji. Przy posiłku wszyscy wymieniali się przeżyciami. Po powrocie do akademika mieliśmy trochę czasu wolnego.
Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się na spotkanie z większą liczbą węgierskich uczniów. Odbyły się tam prezentacje krajów, wspólne śpiewanie oraz rozdanie podarunków dla gospodarzy. Później przeszliśmy do szkoły i podczas przerwy zaśpiewaliśmy parę kolęd. Kolejną atrakcją okazały się zawody sportowe, w których drużyny były mieszane. Dzięki nim świetnie się bawiliśmy i jeszcze bardziej mogliśmy się zintegrować. Po obiedzie odwiedziliśmy Targi Adwentowe, na których mogliśmy zobaczyć różnorodne rękodzieła i nie tylko. Po intensywnym dniu zasłużyliśmy na odpoczynek, więc udaliśmy się na tamtejszy basen termalny.
W sobotę tuż po śniadaniu musieliśmy pożegnać się z Kisújszállás, a naszym celem był Budapeszt. Zwiedziliśmy wiele cudownych i ciekawych miejsc. Poruszaliśmy się również wszelkiego rodzaju komunikacją miejską, co było dodatkowym przeżyciem. Atrakcją wieczoru, było fenomenalne lodowisko.
Kolejnego dnia był dalszy ciąg zwiedzania. Wszystkie miejsca, jakie zobaczyliśmy, były naprawdę piękne i warte obejrzenia np. Koło Diabelskie, parlament, Kościół św. Macieja, Jarmark Bożonarodzeniowy. Niestety nasz czas w stolicy się skończył, a my wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do naszego kraju. Pod wieczór wszyscy bezproblemowo dotarliśmy na miejsce.
Dzięki tej wycieczce zawarliśmy przyjaźnie, mogliśmy poznać inną kulturę, pozwiedzać, zintegrować się, oraz po prostu przeżyć przygodę. Każdy zdobył piękne wspomnienia, a właśnie o to chodziło. Teraz tylko czekać na odwiedziny węgierskich partnerów w naszym kraju. To będzie kolejna piękna przygoda.

Natalia Obracaj, kl. IIIcSPOTKANIE FUNDACJI „KRZYŻ DZIECKA” ZE ZNANYM SPORTOWCEM ORAZ UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W PISARZOWICACH

Od kilku lat w naszej szkole w Pisarzowicach goszczą sportowcy, którzy stają na najwyższych światowych podiach w różnych konkurencjach sportowych, również paraolimpijskich.
W ubiegłych latach gościliśmy Mariana Kasprzyka – boks, Alicję Fiodorow – LA biegi, Grzegorza Kotowicza – kajakarstwo, Janusza Rokickiego – LA pchnięcie kulą.
Spotkania ze znanymi ludźmi sportu organizowane są dla podopiecznych Fundacji „Krzyż Dziecka” działającej na rzecz osób poszkodowanych przez los, którzy licznie przybyli do naszej szkoły oraz dla naszych uczniów.
W tym roku naszym gościem był wielokrotny zdobywca złotych medali w skokach narciarskich na uniwersjadach, ale przede wszystkim były trener kadry polskich skoków narciarskich – Łukasz Kruczek.
Będąc trenerem kadry, jako pierwszy ze swoimi podopiecznymi (K. Stochem, D. Kubackim, P. Żyłą, S. Hulą i M. Kotem) zaczął zdobywać złote medale mistrzostw świata w konkursach drużynowych. Pod wodzą pana Łukasza, Kamil Stoch zdobył dwa złote medale olimpijskie w Sochi w 2014 roku, Kryształową Kulę Pucharu Świata w sezonie 2013/14 oraz tytuł Mistrza Świata w roku 2013. Po przywitaniu zaproszonych gości i podopiecznych fundacji, obejrzeliśmy wraz z uczniami naszej szkoły prezentację multimedialną dotyczącą osoby naszego gościa.
Klasa 8a, która przygotowała to spotkanie, zamieniła salę gimnastyczną w kawiarnię, w której serwowała pyszną kawę, herbatę, tortille, kanapki oraz wyśmienite ciasta, które samodzielnie przygotowali. W naszym word cafe uczniowie rozmawiali z podopiecznymi Fundacji „Krzyż Dziecka” oraz zadawali pytania naszemu gościowi. I tak zaczęło się wspólne wspominanie…

Opracowała:
Joanna KoniorPOLSKO-WĘGIERSKI PROJEKT WYMIANY MŁODZIEŻY
„DWA BRATANKI”

W ramach współpracy ze szkołą partnerską w Kisújszállás na Węgrzech, w naszej szkole będzie realizowany projekt wymiany uczniowskiej pod nazwą „Dwa bratanki”. Już w grudniu 8 uczniów z naszej szkoły odwiedzi, wraz z kolegami z innych szkól naszej gminy, partnerską szkołę na Węgrzech. Uczniowie z Węgier przyjadą z rewizytą w styczniu 2019 r. Udział w wyjeździe jest formą nagrody dla najaktywniejszych uczniów. Poniżej zamieszczamy zasady rekrutacji uczestników projektu.

zasady rekrutacji do projektu"ŚLADAMI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" - WYJAZD EDUKACYJNY KLAS III GIMNAZJUM DO KRAKOWA

W ramach projektu edukacyjnego "Niepodległa" uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli udali się do Krakowa, aby uczcić 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Pierwszym etapem była wystawa w Muzeum Armii Krajowej pt. "Piękna Niepodległa" poświęcona roli kobiet w odzyskaniu niepodległości, walkach o granice oraz w budowie młodego państwa polskiego. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach w trakcie, których poznali rys historyczny drogi do niepodległości, zapoznali się z elementami uzbrojenia wojskowego, wykonywali biało-czerwone kokardy oraz uzupełniali karty pracy w trakcie zwiedzania wystawy.
Kolejnym etapem wyjazdu był Kopiec Piłsudskiego znajdujący się w Lesie Wolskim. Budowę kopca rozpoczęto w 1934 roku, a celem budowy było uczczenie wymarszu z Krakowa I Kompanii Kadrowej Legionów. Po śmierci Piłsudskiego kopiec zaczęto nazywać Jego imieniem. Obecnie używa się również nazwy Mogiła Mogił, ponieważ u podnóża kopca znajduje się ziemia z pól bitewnych II wojny światowej.
Wycieczka zakończyła się pełnym sukcesem i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy w ciekawy sposób poznali dzieje naszej ojczyzny.

Robert Warot, Agnieszka Kania„CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!” – SPOTKANIE Z WALDEMAREM CICHONIEM

Humorystyczne opowieści o Cukierku, który jest … kotem, bawią czytelników od najmłodszych lat.
29. października br. uczniowie klasy 1c i 2c uczestniczyli w spotkaniu z Waldemarem Cichoniem – autorem serii książek o niezwykłym, bardzo niesfornym, ale i sympatycznym kocie. Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać fragmentów książki pt. „Dasz radę, Cukierku” i dowiedziały się, że bohater ulubionej przez nich serii – Cukierek, istnieje naprawdę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadając pisarzowi liczne pytania.
Wydarzenie czytelnicze zorganizowane przez bibliotekę szkolną, zakończyło się możliwością zakupienia książek z imienną dedykacją od autora.
Spotkanie autorskie było dla wszystkich uczestników ogromnym przeżyciem i z całą pewnością na długo zagości w sercach naszych uczniów.

Katarzyna DyduchPROJEKT „NIEPODLEGŁA” – WYCIECZKA DO PSZCZYNY

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II włączyła się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach projektu „Niepodległa”, uczniowie klas 7 i 8 wraz z nauczycielami udali się na tematyczną wycieczkę historyczną do Pszczyny. Podczas wizyty w pszczyńskim Muzeum, młodzież uczestniczyła w wystawie czasowej pt. „Orzeł Czarny. Orzeł Biały. Ziemia Pszczyńska 1914-1922. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.” W związku z prezentowaną wystawą, uczniowie zwiedzili także budynki dawnych Stajni Książęcych w Pszczynie – Wozownię i Młyn oraz zapoznali się z projekcjami filmów o tematyce historycznej. Wycieczka okazała się niezwykłą podróżą sto lat wstecz oraz niezapomnianą, żywą lekcją historii.

Katarzyna DyduchŚLADAMI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

19 października, z okazji obchodów Dnia Patrona naszej Szkoły, uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa.

Dumni z tego, że reprezentujemy szkołę im. Jana Pawła II, podążaliśmy śladami naszego świętego patrona. Dotarliśmy pod słynne okno papieskie mieszczące się przy ul. Franciszkańskiej 3 oraz odwiedziliśmy Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej, gdzie udaliśmy się na modlitwę, a ksiądz Piotr Homel pokrótce przedstawił dzieciom historię seminarium oraz opowiedział o wizycie papieża w kaplicy seminaryjnej. Odwiedziliśmy także Sanktuarium w Łagiewnikach oraz Centrum Jana Pawła II, które zwiedziliśmy i gdzie wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej.

Wyjazd do Krakowa staje się już tradycją naszej szkoły, bowiem dzięki tej wędrówce, mamy możliwość odwiedzić miejsca, w których żył, uczył się i pracował święty Jan Paweł II – Patron Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach.

Katarzyna Dyduch, Anna MarekDZIEŃ PATRONA

Po raz trzynasty w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach obchodzono Dzień Patrona. W tym roku jest to szczególna data; czterdzieści lat temu 16 października 1978 roku cały świat usłyszał Habemus papam – Jana Pawła II!

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą. Po przejściu do szkoły uczniowie spotkali się w klasach i wykonywali plakat poświęcony Patronowi. Do szkoły przybyli także goście: sołtys Pisarzowic pan Stanisław Peszel oraz w zastępstwie pani kierownik ZOSiP Bożeny Sobocińskiej pani Katarzyna Paszkowska. Uroczyste spotkanie na hali rozpoczęła pani dyrektor Lidia Dziubek , która podkreśliła, że nasz Patron to sylwetka, wokół której buduje się historię. Nasza Szkoła nosi imię św. Jana Pawła II, a to zobowiązuje. Pani Dyrektor przypomniała słowa wielkiego Polaka: W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem, o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał, aby więc poprzez wszystko co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, żeby również umiał bardziej być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich. 16 października 1978 roku był pełen radości i wzruszeń. Nowy Papież budził nadzieję i wskazywał drogę. Stał się autorytetem. Jego pontyfikat to ścieżki, którymi i my powinniśmy kroczyć dzisiaj. Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Część artystyczną przygotowały klasy ósme pod kierunkiem pani Joanny Konior i pana Roberta Warota, a całość prowadził Mateusz Kostka. Na początku przypomniano materiał filmowy z placu św. Piotra z 16 października 1978 roku i odczytano wspomnienie świadka wydarzenia. Ilustracją była radosna piosenka Słowiański Papież. Następnie zaprezentowano zdjęcia młodego Karola Wojtyły i najważniejsze wydarzenia z życia Patrona: dzieciństwo, śmierć matki (tu Mateusz Kostka przypomniał wiersz Wojtyły Nad twoją białą mogiłą), matura, studia, lata wojny, praca w kamieniołomach, śmierć ojca, decyzja o zostaniu księdzem, święcenia, praca na KUL – u. W życiu Papieża zdarzały się także chwile relaksu – wędrówki, spotkania z młodzieżą (tu przypomniano ulubioną pieśń oazową Barka i fragment przemówienia do młodzieży). 2 kwietnia 2005 roku po 27 latach pontyfikatu serce zatrzymało się na zawsze. Jakże wymownie zabrzmiały przypomniane zgromadzonym na hali słowa Jana Pawła II wygłoszone w Krakowie w 1979 roku: Zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię «Polska», raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością - taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym, abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.

Po części artystycznej rozstrzygnięto konkurs na plakat poświęcony wielkiemu Janowi Pawłowi II. 1. miejsce zajęła klasa VIIIa, 2. miejsce IVb, a 3. miejsce IVa.Z WIZYTĄ NA JASNEJ GÓRZE

Tradycją Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach stał się nasz udział w spotkaniu Rodzin Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. 11. października br., uczniowie klas 8 oraz III gimnazjum, wraz z księdzem katechetą i opiekunami, w asyście pocztów sztandarowych naszej szkoły, wzięli udział w XVIII pielgrzymce Rodzin Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Tegoroczny wyjazd do Częstochowy był szczególny, bowiem odbył się na kilka dni przed 40 rocznicą wyboru kardynałą Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wyjazd, wypełniony modlitwą i umiłowanymi pieśniami naszego Świętego Patrona, stał się okazją do wyrażenia podziękowań i próśb skierowanych do Królowej Polski. Udział we wspólnej mszy świętej był dla uczestników wyjazdu chwilą zadumy i refleksji. Oczekując przyszłorocznego spotkania na Jasnej Górze, nieśmy przesłanie Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”.I SESJA SEJMIKU UCZNIOWSKIEGO GMINY WILAMOWICE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

„Poznajmy się” taki tytuł nosiła pierwsza sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice, w roku szkolnym 2018/2019, która odbyła się 1 października 2018r w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Wilamowicach.

Więcej szczegółów - wersja do pobraniaDĄB NIEPODLEGŁOŚCI – SYMBOL TRWAŁOŚCI I HONORU

Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w niedzielę, 30.09.2018 roku, dokonaliśmy uroczystego posadzenia ,,Drzewa Niepodległości”, które stało się żywym pomnikiem upamiętniającym to szczególne wydarzenie. Posadzony przez nas Dąb Niepodległości został pobłogosławiony przez Papieża Franciszka w dniu 23 maja 2018 roku w Rzymie. Dąb posadzony w obecności Pana Burmistrza, Pana Sołtysa, Radnych Gminy Wilamowice oraz Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów naszej szkoły jest swoistym znakiem pamięci o przeszłych pokoleniach. Podczas uroczystości posadzenia dębu głos zabrał Burmistrz Gminy Wilamowice – Pan Marian Trela, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach – Pani Lidia Dziubek, a Pan Robert Warot wygłosił referat dotyczący 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kapsułę czasu, gdzie znalazły się podpisy całej społeczności szkolnej. Jesteśmy przekonani, że drzewo to przez kolejne lata i wieki będzie wyrazem naszego szacunku i przywiązania dla Ojczyzny.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy dla pana Krzysztofa Kubiczka za podarowanie nam drzewka na uroczystość.PROJEKT NIEPODLEGŁA - „GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ”

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II włącza się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w wielu wydarzeniach związanych z obchodami odzyskania niepodległości, a projekt zakłada, że w obchody zaangażowani będą wszyscy uczniowie naszej placówki. W ramach projektu zostanie przygotowana wystawa pamiątek związanych z odzyskaniem i budową niepodległości naszego kraju. Wśród eksponatów znajdą się liczne pamiątki rodzinne. Ponadto zostaną zorganizowane wycieczki tematycznie związane z wydarzeniami historycznymi, postaciami i polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej. Uczniowie naszej szkoły udadzą się na wędrówkę „Śladami Józefa Piłsudskiego” do Krakowa. W planie wycieczki umieściliśmy takie miejsca jak: Kopiec Piłsudskiego, Wawel i Muzeum Armii Krajowej, a tam młodzież naszej szkoły zobaczy wystawę pt. „Piękna Niepodległa”. Zaplanowaliśmy również wycieczkę do Muzeum w Pszczynie, gdzie uczniowie zwiedzą wystawę pt. „Orzeł czarny, orzeł biały”. Uczniowie będą mieli okazję zwiedzić także tereny Gminy Wilamowice, co pozwoli na poznanie ciekawych miejsc i osób związanych z historią naszej najbliższej okolicy. Podjęliśmy również wyzwanie, by przy współpracy z Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zorganizować warsztaty historyczne i tym samym zaznajomić uczniów naszej szkoły z historią lokalną. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się także spotkanie z grupą rekonstrukcyjną, która pomoże dzieciom zrozumieć wydarzenia historyczne oraz zostaną zorganizowane cykliczne warsztaty z bibułkarstwa, podczas których dzieci wraz z nauczycielami i paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowicach wykonają kwiaty dla Niepodległej, doskonaląc jednocześnie umiejętności wykonywania wyrobów rękodzielniczych. Świętując setną rocznicę odzyskania niepodległości będzie też miało miejsce spotkanie ze społecznością lokalną zatytułowane „Pisarzowice dla Niepodległej”. Podczas wieczornicy odbędzie się przedstawienie zasłużonych dla historii mieszkańców naszej miejscowości. Wśród atrakcji zaplanowanych w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości znajduje się również gra terenowa „Pisarzowice – Moja Mała Ojczyzna” oraz bieg terenowy ulicami Pisarzowic upamiętniający zasłużonego nauczyciela wychowania fizycznego („Bieg ku słońcu im. Janusza Matery”). W ramach świętowania przygotowaliśmy także bogatą ofertę konkursów skierowanych do naszych uczniów. Odbędzie się konkurs Pieśni Patriotycznej, przy organizacji którego współpracować będziemy z Akcją Katolicką, a także konkursy recytatorskie dla poszczególnych grup wiekowych. Uczniowie klas 1 – 3 wezmą udział w potyczkach recytatorskich pt. „Kto Ty jesteś? Polak mały” , a dzieci i młodzież z klas starszych zmierzą się w konkursie recytatorskim pt. „Moja ojczyzna”. Uczniowie uzdolnieni plastycznie będą mieli natomiast okazję przygotować „Życzenia dla Niepodległej w stulecie urodzin”. Przygotowana zostanie też prezentacja multimedialna „Człowiek stulecia”, która z całą pewnością pogłębi wśród uczniów świadomość historyczną oraz wzbudzi zainteresowanie losami i historią Polaków. Ponadto, uczniowie naszej szkoły wezmą udział w apelu poległych oraz wraz z nauczycielami, władzami lokalnymi, gminnymi i parafią będą uczestniczyć w mszy świętej za Ojczyznę w ramach obchodów odzyskania niepodległości. W Pisarzowicach zasadzimy również drzewo upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożą kapsułę czasu, gdzie znajdą się podpisy całej społeczności szkolnej.
Projektem związanym z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostaną objęci wszyscy uczniowie naszej szkoły, biorąc tym samym udział w zaplanowanych wydarzeniach, wycieczkach, konkursach i atrakcjach.JESIENNY KIERMASZ CHARYTATYWNY

W dniach 19. oraz 20. września br. w naszej szkole został zorganizowany jesienny kiermasz charytatywny. Podczas akcji na dwóch stanowiskach przystrojonych darami jesieni sprzedawano ciasta przygotowane przez uczniów i rodziców, różnokolorowe wrzosy, owoce i warzywa, a także tradycyjnie przygotowane przetwory. Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom oraz Uczniom za aktywny udział w kiermaszu oraz za szczodrość i otwarte serca. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowicach – dziękujemy za współpracę i wypożyczenie elementów dekoracyjnych. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację jednej z naszych uczennic.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego : Tytus Trembla, Mateusz BartnickiROZKŁAD JAZDY WAŻNY OD 24.09.2018PROJEKT DOFINANSOWANY Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH "SZKOŁA KOMPETENCJI - WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE"UNIA EUROPEJSKA ZNOWU DOCENIŁA I DOFINANSOWAŁA PROJEKT EDUKACYJNY GMINY WILAMOWICE

Nauczyciele, dyrektorzy i ich zastępcy, administracja szkół i pracownicy ZOSIP pod kierunkiem Firmy IRP Inwestycje-Rozwój-Personel na przełomie 2017 i 2018 roku opracowali projekt „Rozwój edukacji gimnazjalnej w Gminie Wilamowice”, który złożono w lutym 2018 r. na konkurs nr RPSL.11.01.04-IZ.01-24-214/17 ogłoszony przez Śląski Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny) dla osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego dla działania: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego; dla poddziałania: 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego.

TYTUŁ PROJEKTU: "ROZWÓJ EDUKACJI W GMINIE WILAMOWICE"
CEL PROJEKTU: Wzrost kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy 316 uczniów i uczennic uczęszczających do szkół w Gminie Wilamowice, w tym wsparcie 265 uczniów mających trudności w spełnianiu wymagań edukacyjnych i uczniów zdolnych oraz podniesienie efektywności kształcenia poprzez doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych 28 nauczycieli pracujących w placówkach, do których skierowany jest projekt, jak i doposażenie placówek oraz tworzenie w szkołach warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu, w okresie od 1 września 2018 r. do 30 czerwca 2020 r.
Wartość projektu: 938 668,75 zł.
w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego: 844 801,87 zł.

BENEFICJENT: GMINA WILAMOWICE

W dniu 28 sierpnia 2018 r. Burmistrz Wilamowic Pan Marian Trela podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Śląskiego Panem Wojciechem Saługą na realizację ww. projektu. Powołano Biuro Projektu. Rozpoczęto działania promocyjne i rekrutacyjne. Zapraszamy wszystkich uprawnionych uczniów wraz z rodzicami i nauczycieli do aktywnego udziału w różnych formach wsparcia. Cieszy nas fakt, że Pan Burmistrz Wilamowic oraz Rada Miejska Wilamowic każdego roku zapewnia uczniom bardzo bogatą ofertę edukacyjną, bo przecież dzięki realizacji zajęć dodatkowych uczniowie mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania i kompetencje oraz umiejętności, zapobiegać niepowodzeniom, korygować wady postawy i zaspokajać specjalne potrzeby edukacyjne, a także w sposób znakomity i pod profesjonalnym przewodnictwem wysoko kwalifikowanych, poświęcających się i oddanych sprawie nauczycieli, przygotowywać się do kolejnych etapów edukacji, a także do samodzielnego życia. Ponadto za kwotę ok 280 000,00 zł. zostaną wzbogacone bazy pomocy dydaktycznych i sprzętu potrzebnego do realizacji zaplanowanych w projekcie zajęć.
W dniu 1 października 2018 r. rozpoczynamy zajęcia, do udziału w których jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

Szczegółowych informacji o projekcie udzielają szkolni koordynatorzy:WARUNKI UBEZPIECZENIA


do pobraniaNOWY ROK SZKOLNY

3 września w galowych strojach, jeszcze pełni wakacyjnego luzu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach witali wraz z nauczycielami i rodzicami nowy rok szkolny. Zebrani na hali zostali powitani przez panią Dyrektor Lidię Dziubek między innymi tymi słowami: Z uśmiechem i optymizmem patrzymy na to, co przed nami, (..) nowy rok to czas odnoszenia kolejnych sukcesów, (…), dorośli – pomóżmy dzieciom! Rok szkolny 2018/2019 to rok inny; szkołę opuszczą ostatnie klasy gimnazjalne, a ósmoklasiści napiszą swój pierwszy egzamin. Pani Dyrektor szczególnie gorąco powitała pierwszoklasistów, którzy stanowią trzy oddziały, w tym jeden integracyjny. Warto podkreślić, że Szkoła w Pisarzowicach jest najliczniejszą placówką w Gminie: 582 uczniów tworzy 26 oddziałów.

Po wystąpieniu pani Dyrektor klasy piąte pod kierunkiem Wychowawców przedstawiły program artystyczny. Tematem była rzeczywistość szkolna, ale nie zabrakło także wspomnienia tragicznego września 1939 roku, kiedy to na polskie szkoły i przedszkola spadły bomby…

Następnie zebrani mieli okazję zapoznać się z ogłoszeniami przekazanymi przez panią wicedyrektor Dorotę Nikiel, a potem uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami. Od jutra rozpoczyna się prawdziwa nauka!SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 o godz. 9:00 na hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z oddziałami gimnazjalnymi. Uroczystość zostanie poprzedzona Mszą Świętą o godz. 8:00 w kościele w Pisarzowicach.

Przywóz w tym dniu z Czernichowa 7:10, odwóz ze szkoły - 11:30

Przywóz w tym dniu z Hecznarowic 8:30, odwóz ze szkoły - 11:00

Dyrektor szkoły
Lidia DziubekKURSY AUTOBUSÓW OD 4 WRZEŚNIA 2018

Autobusy dla uczniów dojeżdżających z CZERNICHOWA (dzielnicy Pisarzowic)

Do szkoły: 7:10; 10:50

Ze szkoły: 13:10; 14:10; 15:55


Plan pracy
wersja do pobrania

Do otwierania niektórych dokumentów konieczny jest program Adobe Reader Pobierz

JADŁOSPIS
dla zerówki:
JADŁOSPIS
Alergeny