Z życia szkoły Historia Patron Galeria Kontakt

Nasza szkoła
Dyrektor szkoły
Kadra pedagogiczna
Sekretariat
Pedagog
Pielęgniarka szkolna
Szkoła w liczbach
Świetlica szkolna
Szkolny BIP

Szkolna dokumentacja
Statut szkoły
Zachowanie - regulamin
Program wychowawczo-
-profilaktyczny

Wykaz podręczników
Hymn szkoły

Wzięliśmy udział
Współpraca i programy
Erasmus+
Comenius 2010
Comenius 2013
Wilamowice, Edukacja, Rozwój
Owoce w szkole
Szklanka mleka
Czas na zdrowie
Śniadanie daje moc
Radosna szkoła
Pierwsze uczniowskie ...
Natura w praktyce
Szkoła z klasą

Dla uczniów i rodziców
Rada Rodziców
Zebrania rodziców
Ważne daty
System oceniania
Osiągnięcia uczniów
Do pobrania

Sport w szkole
Aktualności
Wyniki zawodów
Galeria zdjęć
Rekordy szkoły
Pliki do pobrania

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Polecamy
Konkursy biblioteczne

ERASMUS+ 2020


ERASMUS+ PONOWNIE W PISARZOWICACH!

Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach! Informujemy, że od 1 września 2020 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji dwuletniego projektu w ramach programu unijnego Erasmus+. Projekt będzie realizowany we współpracy ze szkołami z gminy Wilamowice oraz szkołą partnerską z miejscowości Kisújszállás na Węgrzech. Tytuł naszego projektu to: „Współpraca uczniowska na rzecz ochrony naszego środowiska pomiędzy Zsigmond Móricz Református Kollégium w Kisújszállás, a szkołami z Gminy Wilamowice”. Realizacja zadań projektowych potrwa do 31 sierpnia 2022 r.


DOKUMENTACJA PROJEKTU

Regulamin rekrutacji - wersja do pobrania
Arkusz rekrutacyjny i zgoda rodziców - wersja do pobraniaXXVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY Z CYKLU „ZIEMIA JEST JEDNA” – „LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO – WYNIKI

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Zuzanna Jaworska z kl. 7a otrzymała jedną z nagród równorzędnych w kategorii malarstwo, rysunek, grafika w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym z cyklu „Ziemia jest jedna” – „Labirynty świata podwodnego”. Wyróżnienie w tym samym konkursie zdobyła również Wiktoria Kierczak z kl. 7d.

Gratulacje!

Zapraszamy na wycieczkę po labiryntach podwodnego świata.
Zobaczcie nagrodzone prace: http://www.mdksrodmiescie.wroc.pl/…/xxviii-ogolnopolski-ko…/
Nagrodzone i wyróżnione prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

GALERIA„Bądź EKO – nadaj przedmiotom drugie życie” – WYNIKI KONKURSU

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w naszym szkolnym konkursie ekologicznym „Bądź EKO – nadaj przedmiotom drugie życie”. Jak zwykle wykazaliście się ogromną pomysłowością oraz kreatywnością i stworzyliście ze starych, zużytych przedmiotów coś nowego wyjątkowego i funkcjonalnego. Oto lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Klasy I-III
I miejsce: Sandra Migdałek kl. 1c
II miejsce: Igor Dyduch kl. 1a, Przemysław Lin kl. 1c
III miejsc: Nikola Seremak kl. 1c

Klasy IV-VI:
I miejsce: Hanna Salamon kl. 6d
II miejsce: Liwia Woźniak kl. 6b
III miejsc: Klaudia Ratajska kl. 4b

Klasy VII-VIII:
I miejsce: Adam Derbin kl. 8a
II miejsce: Konrad Kapusta kl. 8b
III miejsc: Kaja Puzoń kl. 7d

Gratulujemy! Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym zakończenie roku szkolnego.

GALERIA

Organizatorki konkursu:
Anna Kóska
Joanna Kubica
ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII I STARYCH TELEFONÓW

Przypominamy, że cały czas trwa zbiórka zużytych baterii i telefonów. Zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia do szkoły wymienionych artykułów. Prosimy, by baterie i telefony podpisane były imieniem, nazwiskiem oraz klasą.
Do tej pory w zbiórce wzięło udział 57 uczniów z klas 1-3 oraz 159 uczniów z klas 4-8. W tym roku szkolnym zebraliśmy już 375kg baterii oraz 102 sztuki telefonów, a łącznie z ubiegłym rokiem 1335kg baterii i 508 telefonów!
Jesteście wspaniali! Czekamy na kolejne kilogramy, dzięki którym chronimy nasze środowisko.

GALERIA


KONKURS EKOLOGICZNY

Regulamin konkursu - wersja do pobrania


„ZIEMIA JEST JEDNA – LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO”
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ

Wzięliśmy udział w XXVIII ogólnopolskim konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna“. Organizatorem konkursu jest MDK Śródmieście we Wrocławiu. W tym roku temat konkursu to "LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO".
"Oczekujemy realizacji plastycznych, które na warsztat wzięły nieokiełznany żywioł natury-WODĘ. Interpretacja tematu, może rozgrywać się na kanwie symboliki i tradycyjnych wyobrażeń. Woda jest symbolem niestałości, chaosu, lecz także uzdrawiania, źródła życia, oczyszczenia (chrzest-odrodzenie duchowe). Wody zamieszkują również bajeczne i mityczne stwory. Konkurs i wystawa jest dziełem artystycznym na rzecz ochrony natury, przyrody i człowieka. Galeria proponuje realizacje tematycznie związane z zanieczyszczeniem akwenów wodnych, przedstawiające tajemnice głębin wodnych, podążając śladami ryb, syren, wielorybów...W labiryncie podwodnym znajdujemy niestety resztki cywilizacyjne (puszki, butelki, śmieci itp. ). Minęły już czasy, gdy na dnie oceanu spoczywały galeony pełne skarbów przeszłości. Zanurzmy się w wodach oceanu, morza, rzeki, jeziora, stawu czy oczka wodnego i spróbujmy znaleźć ratunek dla Ziemi, dla Nas!"

Wyniki szkolnego etapu konkursu "Labirynt świata podwodnego"

I miejsce - Zuzanna Jaworska
II miejsce - Judyta Wadas
III miejsce - Wiktoria Kierczak, Oliwia Chrobak
IV miejsce - Edyta Kierczak

Prace, które zajęły pierwsze 3 miejsca wysłane zostały do Wrocławia i wezmą udział w konkursie ogólnopolskim. Wyniki zostaną ogłoszone po 25 kwietnia.

GALERIA


DZIAŁAMY EKOLOGICZNIE – WYKORZYSTUJEMY SUROWCE WTÓRNE

Nasi najmłodsi uczniowie systematycznie uczą się, jak wykorzystać ponownie zużyte rzeczy, które mamy w domu i jak wykonać z nich ciekawe pomoce naukowe, zabawki lub ozdoby.

Oto przykłady:

Pacynki z materiałów wtórnych wykonane przez uczniów klas I podczas edukacji zdalnej.

Ekologiczne bukiety kwiatów wykonane przez uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe (z wykorzystaniem m. in. rolek po papierze toaletowym).

Rakiety z surowców wtórnych. Prace powstały według własnych pomysłów dzieci.


XVII POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY DLA DZIECI
I MŁODZIEŻY ZE SZKÓŁ Z TERENU POWIATU BIELSKIEGO
pt. „CZŁOWIEK A ŚRODOWISKO”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Człowiek a środowisko”. Konkurs ma na celu rozbudzanie świadomości ekologicznej - życia w czystym środowisku naturalnym, popularyzację działalności edukacyjnej nakierowanej na czyste środowisko, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży emocjonalnego stosunku do właściwych zachowań w środowisku w którym mieszkają, oraz inspirowanie młodzieży do twórczości plastycznej i literackiej.
Konkurs trwał od 1 października do 13 listopada, odbywał się w trzech grupach wiekowych, w kategoriach literackiej, plastycznej i fotograficznej.
W szkole zorganizowano I – szkolny etap konkursu. W bieżącym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 21 osób, nagrodzono i wyróżniono 6 prac. Wytypowane i nagrodzone prace zostały przesłane do organizatora konkursu.


SPRZĄTANIE ŚWIATA

21 września odbyła się w naszej szkole akcja Sprzątanie Świata. Uczestnicy wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki sprzątali teren szkoły oraz teren pobliskich osiedli. Akcja Sprzątanie Świata ma na celu uświadomienie uczniom, że Ziemia to Nasz wspólny Dom i to My musimy o niego zadbać.

GALERIA


KONTYNUACJA AKCJI POMOC DLA AUSTRALII

W ubiegłym roku nasza Szkoła zaangażowała się w pomoc dla Australii, w związku z silnymi pożarami, które występowały na terenach Australii. Dzieci bardzo przejęły się losem zwierząt oraz groźnymi skutkami pożarów i wspólnie z nauczycielami i rodzicami postanowili wspomóc wirtualna adopcję koali. W związku z tym 12 lutego 2020 roku w Szkole przeprowadzono kiermasz ciast, podczas którego zebrano pokaźna kwotę. Uczniowie, poświęcili swój czas wolny i na przerwach sprzedawali ciasta. Uzbierana kwota pozwoliła na całoroczną adopcję 5 koali o imionach Luna, Jimmy, Myoora, Jarrah, Paul i Anwen oraz na posadzenie ośmiu drzew eukaliptusowych. Zaadoptowane koale pochodzą ze schroniska Koala Hospital z Port Macguarie w Stanie Nowa Południowa Walia. Niektóre z nich uratowano z wypadków oraz z pożarów. W ramach akcji uczniowie wykonali własnoręcznie plakaty z wizerunkiem Koali, które zachęcały do brania udziału w akcji. Podczas akcji Pomoc dla Australii uczniowie po raz kolejny pokazali, że nie jest im obojętny los cierpiących zwierząt.

W bieżącym roku szkolnym w dalszym ciągu będziemy wspierać schronisko, w którym przebywają zwierzęta.